Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności


 
Warszaty i panel dyskusyjny w Lesznie
8 czerwca 2022 odbyło się spotkanie w leszczyńskim ratuszu pn.: "Chrońmy wspólnie dziedzictwo ducha. Współpraca depozytariuszy, samorządów i instytucji kultury przy ochronie żywego niematerialnego dziedzictwa kulturowego".

Wydarzenie rozpoczęło się warsztatami "Dotknij dziedzictwa" prowadzonymi przez twórców, artystów i instruktorów z regionu leszczyńskiego.

Po nim nastąpiły prezentacje Katarzyny Sadowskiej-Mazur i Teresy Palacz z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Ewy Tomaszewskiej i Tomasza Raka z Muzeum Okręgowego w Lesznie, Adriana Miary z Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Dariusza Krama z Muzeum Regionalnego im. Dr H.Florkowskiego w Kościanie.

Ostatnią część zajął panel dyskusyjny "Kondycja i perspektywy trwania niematerialnego dziedzictwa kulturowego w subregionie leszczyńskim" z wystąpieniami depozytariuszy: Zofia Dragan (Bukówiec Górny), Beata Kabała (Biskupizna, Krobia), Alicja Gniazdowska (Chazy) i Michał Umławski (Hazy), Krzysztof Polowczyk (Biskupizna, Krobia).