Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności


 
Warsztaty w Muzeum Wsi Opolskiej
Rozpoczęliśmy cykl spotkań regionalnych.
W dniu 28.09.2019 w Muzeum Wsi Opolskiej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Niematerialne dziedzictwo kulturowe w regionie".
Spotkania z tego cyklu mają na celu zaznajomienie z koncepcją ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego uczestników z danego województwa. Prowadzone są przez zespół ds. dziedzictwa niematerialnego NID i koordynatorów regionalnych z Oddziałów Terenowych NID zgodnie z metodologią opracowaną na potrzeby Konwencji UNESCO z 2003r. z naciskiem na promowanie dobrych praktyk na rzecz ochrony i konsultacje społeczne.
W Opolu swoim doświadczeniem podzieliły się osoby, które koordynowały prace związane z wpisem na Krajową listę NDK Barbórki górników węgla kamiennego na Górnym Śląsku (Beata Piecha-van Schagen z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu) oraz Kroszonkarstwa opolskiego i Umiejętności ręcznego malowania wzoru opolskiego (Sandra Murzich z grupy Opolskie Dziouchy).
Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej pracy nad zagadnieniami takimi jak: konsultacje społeczne, plan ochrony oraz zgodność wpisu z kryteriami Konwencji UNESCO.