Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności


 
IV Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu
Zapraszamy na kolejną odsłonę Festiwalu!

W dniach 22.08-25.08.2019 na terenie Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu odbędzie się czwarta edycja międzynarodowego wydarzenia znanego jako Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa.

Jak piszą organizatorzy zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Plecionkarzy i Wikliniarzy: „Nowe wyzwania, moc atrakcji dla plecionkarzy i zwiedzających, spektakularne widowiska, niezwykli ludzie, nowatorskie idee, wymierne korzyści - to wszystko czeka na Państwa w naszym niewielkim mieście, które na kilka dni stanie się światową stolicą plecionkarstwa”.

Przypominamy, że plecionkarstwo w Polsce od zeszłego roku znajduje się na Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego jako praktyka kulturowa wymagająca ochrony.

Szczegółowy program znajduje się na stronie festiwalu: http://www.festiwal-wiklina.pl/